Stimulanty

Suma


Balení: 50 g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Doporučujeme

Suma – mletý kořen - doplněk stravy
Pfaffia paniculata
Suma, brazilský ženšen

Suma je známá v Jižní Americe pod názvy Para todo (na všechno), brazilský ženšen či corango-acu.
Kořen této vytrvalé okolo 1m vysoké poléhavé rostliny se právem může považovat za afrodisiakum (zejména pro muže) a silný *adaptogen a *bylinné tonikum.

*Adaptogen: je termín, který vytvořil v roce 1947 ruský vědec Dr. Lazarev a označuje látku, která zvyšuje odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava. Udává se, že adaptogenní rostlinné drogy jsou jedinečné oproti jiným látkám, protože jsou schopné udržovat rovnováhu hormonů a imunitního systému. Pomáhají organismu udržovat optimální homeostázu (tj. stabilní vnitřní prostředí). 

*Bylinná tonika: jsou byliny, které se podávají za účelem udržení nebo obnovení (rekonvalescence po operacích, doplněk léčby infekcí) dobrého zdraví a životní energie.

Nejstarší písemné zmínky o použití Pfaffie jsou starší než 300 let.
Suma byla jednou z přísad do omamného nápoje jihoamerických indiánů zvaného ayahuaska, avšak rostlina halucinogenní účinky nemá, v nápoji měla zvýšit odolnost organismu po požití drogy.
Kořen sumy obsahuje řadu důležitých vitamínu a minerálů (A, B1, B2, K, železo, zinek, mangan, křemín, germanium), saponiny, aminokyseliny, esenciální mastné kyseliny.

Suma je považována za vůbec nejvýznamnější zdroj 20-hydroxyekdysonu (syn. beta-ekdysteron), dále obsahuje významné množství biologicky aktivních derivátů ekdysteronu (např. rubrosteron, polypodin B, pterosteron) a jejich glykosidy.
Zejména proto se v poslední době opět o sumě hovoří jako o vhodném suplementu pro sportovce. Od 80 let patřila k neodmyslitelným potravinovým doplňkům ruských olympioniků. Společně s Lauzeou (maralí kořen) tvořila Suma hlavní složku suplementu retibol. Již po pár dnech užívání sumy je popisován pocit dobré fyzické kondice a během pár měsíců 6-10% nárůst svalové hmoty. Ruští vzpěrači užívali 0,5 g mletého kořene na každých 20 kg své váhy a přisuzovali tomu lepší schopnost svalové regenerace po tréninku.

Suma je ceněná ve vrcholovém sportu i v náročných pracovních profesích.

Suma se často užívá v kombinaci s maralím kořenem.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Souvisí s: imunitní systém, hormonální systém (endokrinní), pohybový systém, pohlavní (reprodukční systém)

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Odvar: dle brazilské receptury se 5 g kořene povaří v 0,5 l vody. Užívá se 2x denně šálek odvaru.
  • Nebo se mletý kořen spolkne na lžičce a zapije vodou. Užívá se 2-4 g kořene denně (rozděleno do dvou až tří denních dávek) v závislosti na tělesné hmotnosti a zdravotním stavu.
  • Lze vyrobit i tinkturu.........

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Podrobný text tedy nemůžeme zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis zdravotních účinků bylin). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g