Semena a rostliny

Tabák selský - semena


Balení: 0,2 g (cca 1000 ks semen)
55 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Tabák selský - semena - OSIVO
Nicotiana rustica
Tabák selský, machorka, mapacho

Tabák selský je odolná odrůda tabáku, která dobře prospívá venku na záhoně i v našich klimatických podmínkách, proto je vhodný pro začínající pěstitele.

Tabák byl vždy nejdůležitější rostlinou indiánů od Jižní Ameriky až po Kanadu. Šaman kmene ho žvýkal, kouřil nebo šňupal ve velkém množství, aby mohl léčit nebo se spojit s jinými světy. Jihoameričtí šamané říkají tabáku selskému - mapacho. V naší kultuře se tabákové listy používají především k výrobě doutníků a cigaret a také pro výrobu insekticidů.
Tabák selský je velmi dekorativní rostlina s jemně žlutými květy. Dorůstá 30-150 cm.

Pěstování:
výsev na jaře do zvlhčeného výsevního substrátu. Semena poprášit substrátem, aby byla lehce zakrytá. Výsevní misku zakrýt igelitem s otvory, aby se vytvořilo mikroklima a umístit na světlo (ne přímý sluneční úpal), udržovat teplotu cca 25°C.  Zálivka odstátou vodou (tabák je citlivý na chlor). Semena začnou klíčit 2-3 den, až sazenice narostou zhruba do 1 cm, je důležité sejmout igelit. Po dvou až třech týdnech sazeničky rozsázíme a při velikosti 10 cm již můžeme umístit na záhon na slunečné místo.

Balení obsahuje 0,2 g (cca 1000 ks semen).

Osivo - určeno výhradně pro pěstební účely. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.  

Balení 0,2 g (cca 1000 ks semen)