Jihoamerické byliny

Tawari negro


Balení: 50 g
68 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Tawari negro - vnitřní lýko - doplněk stravy

Tahuari negro - Tabebuia serratifolia
černé lapacho, tawari, chacaradanga, curarir

Strom lapacho má více jak 200 druhů a druh Tabebuia chrysantha má vysoký obsah léčebných látek. Z kambia, vnitřní živé části kůry stromu Tabebuia chrysantha (rod Lapacho), kterou proudí životní energie stromu se připravuje bájný nápoj tawari.
Lapacho má dlouhou dobře zdokumentovanou historii. Existují důkazy, že Inkové znali léčebné účinky této rostliny již asi 1000 let před příchodem prvních španělských kolonizátorů. Indiáni Callawaya, údajní potomci inckých šamanů, používají tawari úspěšně dodnes.

Tradiční užití dle lidové medicíny:
3g (1 polévková lžíce) se 5 minut povaří na mírném ohni a 15-20 min. se luhují pod pokličkou, poté se odvar scedí a popíjí v malých dávkách po celý den. Lze dochutit cukrem nebo medem.
Také se doporučuje kombinace lapacha s cesmínou paraguayskou (maté), které má aktivující účinek na průběh léčby.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g