Jihoamerické byliny

Ubos


Balení: 50 g
80 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Ubos - vnitřní lýko - doplněk stravy
Spondias mombin
Yellow mombin, acaiba, ciruela amarilla

Ubos roste v deštném pralese v pobřežních oblastech Střední a Jižní Ameriky a Asie. Jedná se o vzpřímený strom, dosahující výšky až 80 stop (24 metrů). Kůra kmene je zbrázděna hlubokými rýhami, z nichž často vytéká hnědá pryskyřičnatá látka, které se užívá jako lepidla. Listy a malé bílé kvítky, které přitahují spousty hmyzu, pučí na koncích větví. Aromatické plody, necelé tři centimetry dlouhé, tvaru oválné švestky, mají kožnatou slupku a tenounkou vrstvičku exoticky chutnající dužniny.

Používaná částí rostliny je vnitřní lýko (Cortex spondii). Kůra a lýko tohoto stromu jsou mimořádně bohaté na účinné látky.

Vnější užití: Jihoameričtí Indiáni odvar z kůry a lýka stromu používají při popáleninách a k omývaní poranění kůže. Využívali tak antibakteriální, antimykotické i antioxidační vlastnost. 

Vnitřní užití souvisí s:   dýchací cesty, kůže, pohlavní orgány

Více informací také zde...

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Kotraindikace: těhotenství, očekávané těhotenství!

Tradiční užití dle lidové medicíny:
1-2 pol. lžíce zalít 800 ml studené vody, přivést k varu a 20 min. vařit na mírném ohni. Scedit a pít 3x denně hrnek odvaru.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným (ani ženám plánujícím těhotenství) a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g