Jihoamerické byliny

Uňa de Gato - vilcacora


Balení: 100 g
95 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Uňa de Gato - vilcacora - vnitřní lýko - doplněk stravy
Uncaria tomentosa
Cat's Claw, vilcacora, uncaria, kočičí dráp, vilkakora

Vilkakora se těší velké úctě amazonských indiánů, kteří ji považují za cenné léčivo a říkají jí "svatá rostlina". Západní věda ji poznala teprve v 70. letech 20. století díky rakouskému vědci K. Keplingerovi, který prokázal její mnohostranné účinky.

Dnes je u nás využívána vzhledem ke svým pozitivním účinkům na pohybový aparát, přispívá k udržení dobrého stavu kloubů, ale je dávána do souvislostí i s  kardiovaskulárním systémem.

Na základě výzkumů je doporučována i pro kuřáky vzhledem k negativním dopadům kouření (užívání tabáku) na organismus.

Uňa de Gato máme také ve formě kapslí.

Více informací hledejte zde......

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Stávající legislativou EU je povoleno doporučit množství 1g * , což je v rozporu (příliš málo) s tradičním užitím a zkušenostmi bylinkářů a léčitelů. Potřebné množství se povaří 25 minut v 1/2 l vody. Poté se odvar scedí a dochucený medem popíjí během dne. Pokud se před uvedením do varu přidají na množství 1/2 l vody cca. 2 čajové lžičky citrónové šťávy nebo octa, vyloučí se z lýka do odvaru více alkaloidů a méně tříslovin, odvar je pak účinnější a chutnější.

* Dle nařízení EU a dle vyhl. č. 225/2008 Sb. je toto množství suroviny povolené uvádět.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

 

Balení 100 g