Pozoruhodné byliny

Vousatka citronová


Balení: 50 g
34 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Vousatka citronová - list - doplněk stravy
Cymbopogon citratus
Citronová tráva, lemongras, gandhatrn, citronela, Heong Mau

Citronová tráva pochází z Asie, ale v současnosti je její pěstování rozšířeno po celém subtropickém pásu. List této rostliny se nazývá příznačně citronová tráva, protože má příjemnou lahodně citronovou chuť i vůni.
Používá se samotná na přípravu velmi osvěžujícího nápoje bez kofeinu nebo na dochucení jiných bylin (maté, zelený čaj - 1/2 lžičky) V thajské kuchyni se přidává do jídla jako koření.

Souvisí s:  centrální nervový systém, trávicí ústrojí - žaludek

Více informací hledejte zde....., příp. ...............zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční příprava dle lidové medicíny:
10 gramů  se přelije 0,6 l vroucí vody a nechá se 5 minut odstát. Poté se lemongras scedí a podává horká či chlazená.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g