Jihoamerické byliny

Wira Wira


Balení: 50 g
74 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Wira Wira - nadzemní část rostliny - doplněk stravy
Gnaphalium graveolens
hierba de la vida, huira-huira, siempre viva

Wira Wira je druh horské protěže z čeledi hvězdicovitých. Tato drobná bylinka obsahuje taniny, slizy, alkaloidy, triterpeny, steroly, betasitosterol, glukosidy, antrakinony, flavony, chalkony, diterpenické labdeny a gnaphaleny. Pro svou specifickou, lehce nahořklou, příjemnou chuť je vyhledávaným nápojem zvláště v chladnějším počasí. Použití doporučil selesiánský mnich českého původu, reverend Jaroslav Soukup, SDB, působící dlouhá léta mezi domorodci Amazonie, který je právem považován za zakladatele botanické systematiky peruánské flóry a za předního etnobotanika, mimo jiné autora Slovníku domorodých názvů peruánské flóry a Katalogu rodů.

Wira Wira se často kombinuje s bylinou Muňa Muňa, se kterou se svými účinky i chutí výborně doplňuje. Wira Wira příjemně voní a čaj z ní má lahodnou chuť.

Souvisí s:  dýchací ústrojí - dýchací cesty, krk, nos

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Odvar: 1 pol. lžíce (3-5g)  byliny se zalije 1 l vody, přivede se k varu a nechá krátce povařit. Odvar se scedí a dochutí např. medem. Pijí se 3 hrnky denně.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g