Afrodisiaka, adaptogeny

Ženšen pravý - bílý


Balení: 50 g
295 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Žen-šen - metý kořen - doplněk stravy
Panax ginseng
Všehoj ženšenový, žen-šen, ženšen pravý

Žen-šen je kořen mnoholeté travnaté byliny všehoj ženšenový - Panax ginseng, která roste na dálném východě. Byl znám již 4000 let př. n. l. Podle lidového lékařství je žen-šen účinný při každé slabosti, Číňané jej prohlašují za "elixir potentionis". Je známa řada výzkumů, která dokazuje význam této byliny. Mimo jiné můžeme o žen-šenu kořenu uvést alespoň tyto účinky:

  • obsahuje účinné látky (ginsenosidy), které působí jako antioxidanty
  • je silný adaptogen, což znamená, že zvyšuje odolnost organismu proti stresovým situacím, které jsou vyvolány fyzickou nebo psychickou zátěží
  • pomáhá udržet správný metabolismus glukózy
  • udržuje správnou funkci topořivých tělísek při erekci 

Veškerá pozitiva bychom tu jmenovali dlouze (kdybychom směli), jistě ale najdete na internetu, v lékopisech, herbářích či jiné literatuře množství odkazů na jeho blahodárné účinky.

Souvisí s:  centrální nervový systém, mozek, krevní oběh, cévy, srdce, trávicí ústrojí - žaludek, slinivka,  játra, rozmnožovací soustava, hormonální činnost, oči,

Více informací hledejte zde....., ale  i  ............ zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Obsahové látky:
ginsenosidy, vitamíny, enzymy, olej, daukesterol, polysacharidy, ale i značné množství draslíku, fosforu, vápníku, sodíku, železa a síry.

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Mletý ženšenový kořen se podává v množství  1 g (čajová lžička) denně, ve dvou dávkách vždy po 0,5 g - na lačno.Lze rozmíchat ve vodě nebo džusu. Nebo se připravuje odvar, kdy se 1 g kořene vaří ve vodě 30 minut, pak se pije v jedné dávce na lačno. Další způsoby přípravy najdete v odborné literatuře.

Země původu kořene: Čína

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g